Научно-практический медицинский журнал «Medicine Review» - переводы и обзоры зарубежной медицинской периодики. 

Благодійний проект "Моніторинг глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом"

Цукровий діабет (ЦД) належить до числа найбільш поширених неінфекційних захворювань людини та характеризується високим ризиком розвитку таких інвалідизуючих ускладнень, як сліпота, ниркова недостатність, атеротромботичні події.

В Україні в 2017 році налічувалось 1,5 млн. хворих на ЦД, що становить близько 3% від усього населення. При цьому фахівці вважають, що фактична поширеність ЦД в Україні є вищою в 2-2,5 рази за рахунок недіагностованих випадків хвороби.

Пацієнти з ЦД щодня стикаються з проблемами ефективного контролю та управління рівнем глікемії, а також необхідністю уникнення гіпо- та гіперглікемічних станів. Підтримання глікемічного контролю у межах, максимально наближених до рекомендованих, значно знижує ризик розвитку мікро- та макросудинних ускладнень у хворих на ЦД. Крім того, випадки тяжкої гіпоглікемії та гіперглікемії безпосередньо впливають на психічний та фізичний стан пацієнта. Згідно останніх отриманих статистичних даних цукровий діабет 2-го типу у 2007 році був 14-ю провідною причиною смерті в усьому світі, а до 2017 року він піднявся на 10-ту провідну причину, при цьому рівень смертності зростав з 12,4 до 13,2 на 100 000 людей.

Американська Асоціація Клінічних Ендокринологів та Американський Коледж Ендокринології в своєму консенсусі 2019 року рекомендує використання професійного глюкозомоніторингу у пацієнтів з ЦД 2-го типу, які не досягають глікемічних цілей через 3 місяці після початку лікування та для пацієнтів з підвищеним ризиком гіпоглікемії. У пацієнтів з ЦД 1-го типу професійний глюкозомоніторинг рекомендований всім пацієнтам, які не досягають глікемічних цілей.

Враховуючи вищезазначене, компанія ТОВ «АстраЗенека Україна» і представництво «МЕДТРОНІК Б.В.» в Україні пропонують лікувально-профілактичним закладам прийняти участь у благодійному проекті «Моніторинг глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом».

Більш детальну інформацію ви можете отримати у pdf-файлі.

Джерело: ТОВ «АСТРАЗЕНЕКА Україна»

Корисні посилання